Ручне управління ролетними конструкціями на вигляд здається простим. Насправді, воно приховує за собою складний механізм управління – привід. Він ділиться на різновиди і складається з безлічі деталей. Якщо ролети оснащуються ручним приводом, то відкривати їх потрібно самостійно. Але не варто думати, що для цього доведеться прикладати багато зусиль. З відкриттям може впоратися навіть дитина. Будь-які ролети оснащуються певним типом ручного приводу. Який саме встановлено – можна зрозуміти з інструкції виробника.

З чим пов’язана популярність даної конструкції

Нескладно зрозуміти, чому на гаражних і ролетних воротах дуже часто оснащуються саме ручним механізмом. Він набагато дешевше автоматики, а багато хто прагне заощадити на вартості приводу. Виробники та постачальники пропонують всі варіанти. Але дилери на відміну від виробника не роблять акцент і на інших перевагах механічного типу управління:

  • Крім доступної вартості, для підняття і закриття ролет не потрібно використовувати електроенергію. В автоматиці, навпаки, механізм споживає струм.
  • Досить потягнути ручку або виконати інше елементарне дію, щоб полотно стало зрозумілим. У цьому полягає і комфорт використання такого типу управління.

Ручний привід вважається надійним і довговічним.

Прямий виробник ролет пропонує різні види ручного типу управління. Іноді в асортименті є тільки один варіант, надійність якого перевірена роками роботи. Наприклад, компанія Alu-System сама займається виробництвом, складанням не тільки ролет, але і приводів до них.

 

 

 

Види

На фото не так просто зрозуміти, який тип управління використаний в конструкції. Та й відео не особливо допоможе розібратися в цьому питанні, так як значення має кожна деталь, прихована всередині ролет. Ручний привід включає велику кількість деталей і ділиться на кілька видів. Інформацію по збору можна почерпнути з інструкції, яку прикладає виробник. Варто зазначити: всі сучасні ручні типи управління відрізняються комфортом у використанні. Розберемося в їх основних видах детальніше.

Воротковий, стрічковий та шнуровий ручний привод

У Воротковий типі управління полотно рухається за рахунок редуктора. Точніше, з ним через кардан з’єднаний комірець. Він і є рухомою деталлю. Крутити ручку потрібно до упору, далі вона не прокручується. У стрічкових роллетах потрібно потягнути за спеціальну стрічку, в шнурових – відповідно, за шнур. Багато ролети на вікна мають саме такий тип управління.

Шнур і стрічка тягнеться вниз кілька разів поки полотно не підніметься до кінця вгору. Але особливих зусиль це не вимагає. Щоб закрити ролети, потрібно потягнути шнур або стрічку на себе.І комерційна, і житлова нерухомість обладнується такими типами конструкцій. Тип управління досить простий – його пропонують різні дилери і виробники.

Кордовий і пружини-інерційний тип управління

У Кордові механізмі все просто: потрібно обертати ручку тільки за годинниковою стрілкою. Але потрібно це робити до упору, коли полотно повністю відкриється або опуститься. Далі обертати ручку не можна, інакше привід можна з часом зламати. Віконні ролети часто оснащуються кордових механізмом.

На фото або відео можна часто побачити, як людина різким рухом відкриває полотно вгору. Це пружинно-інерційний тип, який часто використовують для комерційної нерухомості: магазинів, закладів. Привід починає працювати від пружини. Вона приводиться в дію за рахунок руху, тобто інерції. Полотно потрібно просто підняти вгору і точно так же опустити.


0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *