Всі декоративні стельові системи мають одне проблемне місце: стик зі стіною, який доводиться маскувати різними способами. Його прикривають або декоративною вставкою, або класичним накладним стельовим плінтусом. Теоретично – нічого складного, практично – не завжди реалізуємо. Знайти у продажу вставку точно в тон полотна вдається рідко, а накладна плінтус не вписується в сучасні мінімалістичні інтер’єри. Можлива альтернатива традиційним рішенням – профіль тіньового шва, що з’явився на ринку зовсім недавно.
Застосування тіньового профілю
Функціонально даний тип виробу замінює стандартне периметрове кріплення, але дещо відрізняється конструктивно. Насамперед планки профілю помітно ширші, але відмінності стосуються як розмірів, так й геометрії перерізу. Розглянемо по порядку.
Декоративні стельові системи можуть бути натяжними та підвісними.
Відповідно, тіньовий профіль має дві модифікації:
- Профіль для підвісних стель із гіпсокартону;
- Профіль для натяжної стелі.
Між передньою та задньою площиною профілю залишається зазор, який виконує роль компенсаційного та служить окрасою. Затінена щілина чітко повторює та підкреслює контур периметра. Для посилення ефекту профіль фарбують у чорний колір.
Влаштування тіньового профілю для підвісних стель
Найпростіший тіньовий профіль для гіпсокартону має площину для фіксації на стіні та бортик для примикання гіпсокартону. Між ними розташовується уступ, що утворює зазор досягнення ефекту тіньового шва. До бортика перпендикулярно примикає площину для кріплення гіпсокартону по периметру та з’єднання периметра з каркасом стельової системи.
Всередину профілю можна вклеювати світлодіодну стрічку. У закінченому вигляді стеля із прихованим підсвічуванням периметра. Зверніть увагу, що моделі, призначені для облаштування стель, що парять (іноді їх називають світловими профілями), мають більш складний переріз з пазом для розміщення LED-стрічки.
Як виглядає конструкція
Профіль для натяжних стель помітно ширший у порівнянні з класичним h-подібним, призначеним для кріплення полотна гарпунною системою. Крім цього, його передня площина нахилена назад, а задня губа коротша.
Так само, як і у випадку із системами для підвісних стель, існує і «світловий» варіант, адаптований для розміщення підсвічування. Технологічний проміжок профілю більше і становить близько 24 мм. Це необхідно для зручності розміщення LED-стрічки. Вона розташовується так, що світловий потік спрямований до стіни і світло виходить із стельового простору. Підсвічування розмиває межі периметра та створює ілюзію відсутності опори. Стеля наче ширяє в повітрі.
Строго кажучи модифікацій світлового профілю дві: для стелі, що парить, і для контурного підсвічування. Профіль для контурного підсвічування легко відрізнити за «гібридним» перерізом із двома борознами. Одна вузька призначена для фіксації полотна; у другій, широкій, мають світлодіодну стрічку так, щоб світловий потік був направлений вниз. Зазор повністю перекривається стельовим полотном і під час увімкнення підсвічування по периметру утворюється чіткий світловий контур.
Переваги
Тіньові профілі – якісна альтернатива класичним варіантам кріплення. Частина їх властивостей навіть перегукуються:
- Вони довговічні;
- Легко вмонтовуються;
- Підходять для обробки складних периметрів;
- Точно повторюють контури стелі.
Насамперед, заміна стандартного периметрового профілю на тіньовий не ускладнює монтаж стелі. Складнощі можуть виникати під час встановлення підсвічування, тому таку роботу краще довіряти фахівцю. Після установки стельової системи не потрібно шукати спосіб маскування зазору – він стає повноцінним елементом декору.
0 коментарів