Щоб засклити балкон, мансарду, теплицю чи облаштувати великий акваріум, люди зазвичай вибирають скло. Але з точки зору міцності, гнучкості та простоти монтажу це не найкращий матеріал. Виробники будівельних матеріалів сьогодні пропонують значно сучасніше рішення — монолітний полікарбонат.

Завдяки довговічності та стійкості до суворих погодних умов, полікарбонатний лист швидко набув популярності серед будівельників і дизайнерів. Скло можна легко розбити та пошкодити, і спричинити цим потенційно небезпечну ситуацію. А от склопластик не лише заощаджує час і гроші під час монтажних робіт, а й надалі зменшує ризик отримання травм під час руйнувань чи заміни скла.

Що таке полікарбонат

Полікарбонат — це прозорий термопластичний листовий матеріал, який за своїми властивостями може легко замінити звичайне кварцове скло. Має хорошу ударну міцність і добре поглинає УФ-промені. Фактичний термін служби суцільного композиту становить 15 років, тому його активно використовують у будівництві, автомобілебудуванні, виробництві меблів, медицині, харчовій промисловості, рекламі та інших галузях.

Полікарбонат є синтетичним полімером, і його властивості досягаються завдяки унікальній структурі макромолекул. Оскільки полікарбонат є термопластиком (термопластичним полімером), то при затвердінні він здатний відновлювати свої властивості. Склопластик у 30 разів міцніший за акрил, та в понад 200 разів міцніший і в 6 разів легший за скло.

Переваги полікарбонату у порівнянні зі склом

Хоча полікарбонат відносно новий матеріал на ринку, але він майже одразу став улюбленим матеріалом дачників та власників заміських будинків. З нього виготовляють теплиці, огородження, ролети з полікарбонату. І це легко пояснити, оскільки у порівнянні зі склом, це легкий, міцний, пластичний, стійкий до фізичних ударів матеріал. До інших переваг склопластику також належать:

  • довговічність — служить від 10 до 15 років;
  • прозорий — має таку ж видимість, як і скло;
  • морозостійкий — підходить для встановлення у всіх регіонах України:
  • поглинає ультрафіолетові промені;
  • термостійкий — витримує до 270 градусів;
  • екологічний — може піддаватися багаторазовому переробленню;
  • є хорошим діелектриком.

Застосування полікарбонату в будівництві

Промислове виробництво полікарбонату почалося у 60-х роках минулого століття. Вже тоді ним склили невеликі дерев’яні павільйони для школярів в Ізраїлі. З того часу сфера застосування матеріалу збільшилася в кілька разів. Листи склопластику добре з’єднуються з клеями та розчинниками, їх легко фарбувати, вони бувають різних кольорів, товщини, текстури та розмірів. А його термічна ефективність
стабілізує та вирівнює температуру в приміщенні. Тому полікарбонат ідеально підходить для:

  • скління корпусів, вікон у школах та лікарнях;
  • монтажу захисних огороджень;
  • зведення оранжерей, зимових садів і парників;
  • будівництва козирків та навісів в будівлях і на зупинках транспорту.

Також із полікарбонату виготовляють прозорі ролети для альтанки, балкону та літніх терас. При чому такі прозорі ролети можуть мати будь-яку форму, яка потрібна для вашого об’єкта.

Особливості монтажу полікарбонату

Листи полікарбонату в 6 разів легші за скляні панелі, тому їх монтувати значно швидше і простіше, ніж скло. До того ж склопластик легко ріжеться за допомогою стандартної циркулярної пилки. Однак варто пам’ятати, що поверхня композиту досить крихка і легко дряпається. Тому перед початком монтажних робіт на листи наносять спеціальну захисну плівку.

Полікарбонатні плити прикріплюють до алюмінієвих каркасів за допомогою шайб і притискних алюмінієвих планок. Але в спочатку в планку вкладається ущільнювач для запобігання пошкоджень. Така робота досить непроста і потребує спеціальних навичок. Тому щоб полікарбонатні конструкції служили тривалий час, їх монтаж краще довірити фахівцям.


0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *