Якщо вам пощастило мати альтанку біля свого будинку, то ви точно знаєте, наскільки чудово в ній відпочивати та проводити час з гостями на свіжому повітрі. Однак негода може не лише перешкодити приємній зустрічі з друзями, а й зіпсувати ваші садові меблі. Тому першочергове завдання для власника садової бесідки — захист споруди від стихії. Сьогодні існує чимало ефективних способів зберегти альтанку сухою і затишною під час найсильнішої зливи чи великої спеки.

4 способи захистити альтанку від дощу та сонця

Найчастіше садові споруди страждають від впливу дощу та пекучого сонця. І те, й інше згубно впливає на меблі, підлогове покриття та все, що знаходиться в альтанці. До того ж у негоду перебувати у бесідці не дуже комфортно, якщо вчасно не подумати про додатковий захист. Отже, розглянемо з вами, чим прикрити бесідку, що зберегти в ній комфорт і затишок:

  1. Брезент. Найдешевший спосіб захистити будівлю від дощу та сильного вітру. Однак для максимального ефекту потрібно досить велике полотно, яке накриє всю альтанку. Заздалегідь потрібно продумати, як закріпити брезент на будівлі, щоб вітер його не здув.
  2. Водонепроникні чохли. Спеціально виготовлені конструкції з водонепроникної тканини, якими зручно накривати бесідку під час дощу. Варіант трохи дорожчий за брезент, але коли насувається негода, то ви впораєтеся набагато швидше, оскільки чохли вже готові й підігнані саме під вашу альтанку.
  3. Спеціальна парасолька. Досить простий і доступний варіант, який дозволяє максимально швидко закрити бесідку, коли починаються опади. Однак вона врятує лише від невеликого дощу. Такі парасольки легко здуваються під час сильного вітру.
  4. Зовнішні жалюзі. Найефективніший та найбільш надійний спосіб захистити бесідку від впливу будь-яких погодніх умов. Вам не треба витрачати багато часу, щоб накрити будівлю, коли починається дощ. Це легко зробити за кілька хвилин, оскільки все автоматизовано. Після негоди рольставні так само легко відчиняються.

Які матеріали можуть використовуватись для зовнішніх рольставнів

Якщо з брезентом, чохлами та парасолькою більш-менш усе зрозуміло, то вибір зовнішніх жалюзів може викликати збентеження. Оскільки виробники пропонують різні типи ролет для альтанок, потрібно добре розумітися, які саме найкраще підійдуть для садової будівлі.

Алюміній — популярний матеріал для виготовлення зовнішніх ролет, завдяки своїй довговічності та стійкості до іржі та корозії. Він легкий, міцний і надійно захищає від вітру, спеки та сильного дощу. Забезпечує надійну шумоізоляцію й стильний вигляд. Однак метал зовсім не пропускає сонячні промені, а тому відпочивати із закритими ролетами в альтанці буде не дуже комфортно.

Дерево — підходить для стилізації альтанки до загального екстер’єру. Проте це не найкращий варіант, якщо ви бажаєте мати дійсно хороший захист. Дерево значно піддається впливу вологи та сонячного проміння, а тому для дерев’яних ролет необхідна додаткова обробка. Доглядати за такими жалюзі теж непросто.

Полікарбонат — один з кращих матеріалів для зовнішніх прозорих ролет. Він міцний, довговічний, не піддається іржі та корозії, надійно захищає від вітру та дощу. Пропускає до 90% сонячного світла й водночас захищає від дії ультрафіолету. Полікарбонат легкий, ударостійкий і витримує сильний вітер, що робить його ідеальним вибором.

Обираючи матеріали для зовнішніх ролет, важливо враховувати кліматичні та погодні умови у вашому регіоні. Обов’язково переконайтеся, що матеріали, які ви обираєте, підходять для зовнішнього використання і встановлені належним чином, щоб забезпечити максимальний захист вашої альтанки.


0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *