Актуально про вибір плінтуса

Прораховуючи кількість необхідних матеріалів для ремонту в будинку, квартирі чи іншому приміщенні, де естетика має значення, ви обов’язково дійдете і до плінтуса. І навіть з цією деталлю постає питання: спробувати, як виглядатиме плінтус прихованого монтажу в інтер’єрі чи зупинитися на традиційній накладній моделі?

Навіщо потрібен плінтус?

Єдине призначення цієї деталі більшість людей вбачає у прикрасі інтер’єру. Насправді навіть найпримітивніший плінтус виконує як мінімум три функції:

  1. Маскує зазори між підлоговим та настінним покриттям;
  2. Додатково закріплює краї покриттів;
  3. Доповнює та прикрашає інтер’єр.

Більш технологічні сучасні моделі мають усередині кабель-канали та використовуються як допоміжний елемент комунікацій. Представляючи функціональне навантаження елемента обробки, вибрати найкращий варіант буде дещо простіше.

Висота елемента

У процесі вибору завжди враховується розмір приміщення. Висоту плінтуса вибирають, виходячи з висоти стелі.

  • При висоті стелі до 2,5 м-код дизайнери рекомендують моделі висотою 3-5 см;
  • У приміщення зі стелями до 2,8 м гармонійно вписуються плінтуси заввишки 6-12 см;
  • При висоті стелі, що перевищує 2,8 м, варто звернути увагу на моделі вище 10 см.

Рекомендовані значення не догма, відхилення на кілька сантиметрів не критичні. Головне, щоби кінцевий результат ваших зусиль вам подобався.

Як вибрати колір плінтуса

Власне цей критерій відноситься і до вибору кольору. Але і тут рекомендації дизайнерів так чи інакше пов’язані з розмірами кімнати та бажаними оптичними ефектами.

Невеликі кімнати з низькими стелями часто хочеться оптично збільшити. Виходячи з цих міркувань, плінтус краще фарбувати в тон стін. Він буде сприйматися як продовження площини стіни і приміщення візуально буде вищим.

У приміщеннях середнього розміру простору для польоту дизайнерської думки дещо більше. Серед найефектніших варіантів – плінтус у тон дверей, в ідеалі – тієї ж ширини, що й лиштва, якщо вони передбачені в інтер’єрі.
Для просторих кімнат з високими стелями підходять моделі, пофарбовані в тон підлоги або контраст з ним.

Особливості стилю: на що звернути увагу

Важливе значення має і матеріал, з якого виготовлений плінтус, тому що в кожному з стилів інтер’єру, що історично склалися, використовуються певні типи матеріалів. Ідеальне рішення для хай-тек – метал та пластик, для класичних інтер’єрів – дерево, лофт немислимий без каменю та кераміки, а кантрі – без недбало обробленої деревини. Відповідно, матеріал плінтуса підбирається так, щоб він гармонійно доповнював загальну картину.

Накладний або прихований

Розмір має вирішальне значення для вибору типу плінтуса. Якщо на рахунку кожен сантиметр і дуже бажано максимально використовувати площу приміщення, кращим вибором будуть моделі прихованого плінтусу. Вони складаються з базового профілю складного перерізу та декоративної вставки. Базовий профіль монтують після чорнового оздоблення стін і повністю приховують його при фінішній обробці поверхні під штукатуркою або гіпсокартоном. Останній штрих – встановлення декоративних вставок, яке завершує процес ремонту.

Прихований плінтус універсальний і вписується у будь-який стиль інтер’єру. Він випускається у кількох модифікаціях: з кабель-каналами та без них, а також адаптований для монтажу підсвічування.

За рахунок особливостей конструкції плінтус прихованого монтажу в інтер’єрі виконує максимально можливе функціональне навантаження і заслуговує на вашу увагу навіть більше, ніж його накладний аналог.


0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *