Чим привабливі приховані двері

Установка міжкімнатних дверей означає, що ремонт наближається до логічного завершення. Тільки якщо йдеться про двері традиційної конструкції, тому що сучасні двері з прихованим коробом монтують ще до фінішного оздоблення стін. У поєднанні з ними зазвичай використовується плінтус прихованого монтажу, що так само повністю зливається з поверхнею стін, як і полотно дверей.

Як підібрати двері правильно

Двері-«невидимки» поставляються у двох варіантах виконання: повністю готові до експлуатації та під оздоблення. Двері під обробку надходять у продаж тільки загрунтованими, а після встановлення на них буде нанесено декоративне покриття для повної ілюзії злиття зі стіною. Це може бути фарбування, декорування штукатуркою, обклеювання шпалерами. Після цього наявність дверей видає лише ручка.

Двері із заводською обробкою досить добре виділяються на тлі стіни. Власне, невидимою залишається тільки коробка, а саме полотно не завжди треба приховувати.

Монтаж дверей прихованого монтажу

Встановлення прихованих дверей радикально відрізняється від встановлення дверей з наличниками. Самостійно ставити такі двері, не маючи досвіду будівельних робіт, не варто. Є таке негласне правило: чим дорожчі матеріали, тим важливіший професіоналізм майстра, якому ви довіряєте роботу.

Перший та найважливіший етап роботи – підготовка стіни. Якщо ви робите капітальний ремонт і змінюєте звичайні двері на приховані такого ж розміру, то йдеться про типове чорнове оздоблення. В інших випадках потрібно буде попередньо прорізати отвір або збільшити існуючий. Варто зауважити, що приховані двері рекомендується поєднувати з плінтусами такої самої технології. Встановлення дверей та плінтуса виконується на одному етапі робіт.

Якщо за планом передбачена обшивка гіпсокартоном, до неї приступають після установки плінтусів і дверного блоку, а потім виконують фінішну обробку.

Переваги та недоліки прихованих дверей

Почнемо з переваг:

  1. Двері повністю зливаються зі стіною. Це великий плюс для приміщень, де технічно необхідно розташувати кілька дверей. Частина є сенс замінити прихованими дверима під оздоблення і продовжити на них настінне покриття.
  2. Посідають менше місця. За рахунок відсутності лиштви приховану коробку можна встановити навіть у найвужчих місцях.
  3. Підходять для отворів нестандартної форми та розміру. У приміщеннях зі скошеними стелями, під сходами, дуже високі прорізи – типові ситуації, де приховані двері виявляються найкращим, а іноді й єдиним можливим варіантом.
  4. Збільшений світловий отвір. Відсутність класичної дверної коробки збільшує світловий отвір по всьому периметру дверей.
  5. Велика варіативність оздоблення. Замість пошуку дверей, що ідеально підходять для виконання дизайнерського задуму, можна купити приховані двері під оздоблення та оформити так, як вам потрібно. Це також дає можливість деяку економію бюджету, виділеного на ремонт.

До недоліків прихованих дверей можна віднести деякі технічні особливості, про які потрібно знати до придбання:

  1. Рання установка. Двері із прихованим коробом та прихований плінтус встановлюють на початкових етапах ремонту. Відповідно, якщо заміна всієї обробки у ваші плани не входить, міняти звичайні двері на приховані не варто.
  2. Двері приховані тільки з одного боку. “Невидимі” двері невидимі тільки з одного боку, з іншого ж вони просто трохи втоплені в стіну і досить добре помітні.
  3. Висока вартість. Це стосується як самого виробу, так і вартості монтажу. На вартість дверей впливає тип відкриття, габарити та інші геометричні параметри. Найдешевше обійдеться розстібні двері стандартних розмірів. Дещо дорожче – двері маятникового типу, а найдорожчі – рото-двері.

І все ж, інтер’єр, де використовується прихований плінтус у поєднанні з «невидимими» дверима, виглядає дуже ефектно і практично позбавлений «мертвих» зон.


0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *