Власники автомобілів часто стикається з проблемою того, як швидко привести свій гараж в порядок. Мова йде і про ролетних воріт, які є «обличчям» споруди повинні утримуватися в чистоті. Найпростіше доглядати за ролетами на гараж, так як їх досить протирати раз в місяць і мити кожен сезон. Але є і свої правила чищення поверхні цієї конструкції.

Щітки та інші вироби для чищення

Всі ламелі та інші деталі покриті спеціальною порошковою фарбою, стійкою до корозії, подряпин і інших зовнішніх впливів. Але навіть воно з часом може покритися мікро подряпинами і тріщинами, якщо неправильно за ним доглядати. Наприклад, не можна використовувати жорсткі і будь-які інші щітки, які і утворюють мікро пошкодження. З часом така подряпина починає розростатися, з-за чого порошкове покриття облущується або пошкоджується.

Варто виключити та інші види виробів для чищення поверхонь:

  • Скребок.
  • Спеціальна дріт.
  • Лезо і т. д.

Якщо на поверхні з’явилося забруднення, то його слід очищати тими підручними засобами, які не зможуть зробити подряпин або навіть мікропошкоджень. Для цього підійде щітка з дуже м’якою щетиною, тканину або спеціальні відрізи для цього (мікрофібра і т. д.).

В якості матеріалів підійде трикотаж, натуральні тканини, віскоза, які повинні бути м’якими на дотик і добре вбирати вологу. Якщо вчасно помітити забруднення, то воно видаляється з допомогою вологого шматка матеріалу, губки. Через деякий час буде потрібно використання миючих засобів. До них пред’являються особливі вимоги.

Миючі засоби

Як правило, для очищення металевих поверхонь відразу ж застосовують жорсткіjpg адгезивні засоби.

Саме вони і приводять до руйнування покриття. Щоб змити такий засіб, потрібно досить багато води, а залишки можуть повільно руйнувати фарбу і призводити до її поступового псування і розтріскування. Навіть найякісніше покриття порошковою фарбою не встоїть перед адгезивними хімічними засобами. Тому їх слід відразу виключити.

Краще використовувати мильний розчин і кілька разів промити поверхню ламелей. Вода повинна бути негарячою. Є особливі вказівки на цей рахунок:

  • При низьких температурах на вулиці, на морозі не варто займатися миттям рулонних воріт. Навіть гаряча вода може замерзнути після затікання в щілини конструкції. При згортанні через льоду певні деталі можуть трохи деформуватися, що з часом призведе до псування виробу або його робочого механізму.
  • Краще мити гаражні ролети в більш теплу погоду. Після очищення вологою губкою необхідно ретельно протерти всю поверхню. У спекотний сонячний день конструкція, швидше за все, висохне сама за лічені хвилини. Якщо цього не сталося, то краще витерти всі елементи з допомогою сухого відрізу тканини.

Неадгезивні миючіі засоби допускається використовувати в дуже рідких випадків.

 

Якщо конструкція була розписана або покропить фарбою, то їх можна очистити за перші дві години. Якщо кошти не допомогли, то не потрібно терти покриття щітками або шкребками.

Вони просто зашкодять його, тому втрат буде більшим. Фарба залишиться на поверхні, але не буде видно при відкритті воріт. З часом можна замовити нанесення ще одного шару порошкового покриття. Але цим процесом повинні займатися фахівці.

Необхідно протирати гаражні рольворота від пилу хоча б один раз в місяць. Так на покритті не будуть утворюватися мікроподряпини, корозія. Процес займе кілька хвилин, зате конструкція буде сяяти чистотою.


0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *