Сучасні технології дають можливість удосконалювати навіть такі прості речі, як плінтус. Крім численних варіацій на тему звичайного накладного плінтуса сьогодні у продажу є й оригінальна новинка – високотехнологічний прихований плінтус, що повністю зливається зі стіною. Начебто нічого особливого, теоретично можна знайти майстра, здатного ідеально зіштовхувати підлогу та стіни – і справа в капелюсі. Але прихований профіль має свої переваги.

Особливості плінтуса прихованого монтажу

Основне призначення будь-якого плінтуса – маскувати стик декоративних покриттів на стінах та підлозі. Однак за рахунок геометрії профілю приховані моделі виконують ще кілька функцій:

  • Приховують кабельні та трубопровідні комунікації;
  • Забезпечують можливість створювати незвичайні світлові ефекти;
  • Служать опорою для гіпсокартонних листів та стінових панелей;
  • Забезпечують можливість коректного монтажу прихованих дверей.

При цьому цей тип плінтуса не забирає жодного міліметра корисної площі приміщення та зводить до мінімуму площу «мертвих зон».

Готовий виріб складається з двох основних елементів: алюмінієвого базового профілю та декоративної вставки. Вставки виготовляють з алюмінію, МДФ, пластику, натурального дерева. Після закінчення монтажу вставка фіксується в паз профілю та розташовується в одній площині з поверхнею стіни.

Глибина базового профілю зазвичай становить близько 15 мм, причому його переріз не є універсальним. У профілі можуть бути передбачені кабель-канали, паз для прихованого підсвічування та опорна площина для монтажу гіпсокартону або стінових панелей.Різні поєднання елементів конструкції на виході пропонують кілька модифікацій плінтуса різного призначення. Іншими словами, модель, призначена для установки під штукатурку, відрізняється від моделі під гіпсокартон. Відповідно, профілі тіньового шва і для встановлення прихованого підсвічування теж трохи відрізняються один від одного.

Як правило такий плінтус встановлюють на етапі чорнового оздоблення стін, так, щоб краї покриття підлоги заходили під них на 3-5 мм. Після цього стіни вирівнюють штукатуренням і край профілю служить маяком, або обшивають листовими оздоблювальними матеріалами і їх нижні краї спираються на базовий профіль плінтуса і місця стиків між листами ховаються за бортом.

Нерівності стику гіпсокартону та профілю згладжують шпаклівкою і приступають до фінішної обробки стін.

Що ще потрібно знати про цю конструкцію

Підібрати або пофарбувати в тон обробки стін або підлоги можна будь-який плінтус незалежно від його конструкції. Для маскування проводки та слаботочних мереж можна придбати сучасну пластикову накладну модель із кабель-каналами. Але сенс будь-якої інновації у тому, щоб звичний елемент повсякденного оточення набув додаткових функцій. Серед безперечних переваг прихованого профілю відзначимо:

  1. Зручність розміщення меблів. Відсутність виступаючих елементів по периметру стіни спрощує монтаж вбудованих меблів і розміщення вільно стоять предметів. Будь-яку шафу або диван можна впритул до стіни, максимально використовуючи корисну площу кімнати.
  2. Спрощення збирання. На плінтусі не накопичується пил і вам не доведеться ламати голову, як очистити простір між стіною та задньою стінкою шафи.
  3. Економія простору. Якщо ви маєте обшивати стіни ГКЛ, товщина листа «з’їсть» кілька сантиметрів по периметру кімнати. Встановлюючи прихований профіль, ви обмежуєте неминучу втрату площі завтовшки листа.
  4. Можливість створювати незвичайні ефекти. Вмонтоване у профіль підсвічування створює ілюзію стін, що парять, популярну в сучасних стилях інтер’єру.

Заради справедливості варто відзначити і мінуси:

  • З огляду на технологічні особливості монтажу прихований профіль встановлюють лише під час капітального ремонту.
  • Під час встановлення профілю потрібна висока точність роботи.
  • Висока вартість матеріалу.
  • Порівняно невеликий вибір висоти профілю.

Встановлювати такий тип плінтуса або все ж таки віддати перевагу класичній накладній моделі – справа смаку. І нехай ваш будинок завжди буде найзатишнішим і найбезпечнішим місцем на землі.


0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *