Уявити якесь функціональне приміщення без комунікацій вже неможливо. І чим активніше в приміщенні вирує життя, тим більше в ньому проводів і труб. Здавалося б, а до чого тут плінтус прихованого монтажу чи його звичні аналоги? Давайте розбиратися.

Особливості організації електропроводки

У сучасних інтер’єрах системи кабелів зазвичай приховують із міркувань естетики, безпеки та чистого прагматизму: регулярно очищати дроти від скупчень пилу буває досить втомлюючим. Існує кілька способів маскування проводки і кожен з них має як очевидні переваги, так і не завжди певні недоліки.

Наприклад, проводку можна приховати у шар штукатурки або під гіпсокартоном. Крім того, що це дуже трудомісткий спосіб, серйозні проблеми з проводкою стають вагомим приводом для позачергового масштабного ремонту.

Чому доцільніше монтувати проводку в кабель-канали

Більш зручна альтернатива замуровування проводки – зовнішні кабель-канали. Насамперед, цей спосіб забезпечує доступ до кабелю за необхідності ремонту чи реконструкції проводки. Впорядковане розташування проводки спрощує пошук неполадок і майже повністю виключає етап «брудних» робіт, неминучих під час дроблення стін. Сам канал може бути елементом декору і виконувати інші функції. Зокрема це стосується прихованих плінтусів.

У багатьох моделях такого плінтуса кабель-канал передбачено спочатку. Зазвичай, їх буває більше одного. Якщо особисто для вас організація проводки – один із критеріїв вибору покриття для підлоги, то його розмір потрібно буде підбирати відповідно до параметрів проводки.

Визначення розміру прихованого плінтуса з кабель-каналом

Насамперед слід виходити із загального обсягу та призначення проводів, які вам доведеться маскувати. У грамотно проектованій електропроводці рекомендується виділити кілька груп підключення:

  • Освітлювальна група;
  • Розетки;
  • Електроплита;
  • Пральна машина і т.д.

Кабелі, що стосуються різних типів мереж та/або груп підключення, буде логічно розвести в просторі та вибирати для них модель з кількома каналами.

Відповідно до правил встановлення та експлуатації електрообладнання дроти повинні лежати вільно, загальне заповнення каналу встановлено у розмірі 1/3 його обсягу. При більшому заповненні монтаж та подальше обслуговування проводки дуже важко і може бути небезпечним.

Монтаж прихованого плінтуса з кабель-каналами

Плінтус прихованого монтажу встановлюється на вирівняні стіни. Головна вимога при його встановленні – максимально точне дотримання рівня по всьому периметру приміщення. Базовий профіль монтується в процесі чорнового оздоблення стіни на шурупи або спеціальний клей. Далі профіль служить маяком при оштукатурюванні або орієнтиром при обшивці стін гіпсокартоном. Після цього прокладається проводка та виконується чистове оздоблення стін. Останній етап роботи – встановлення декоративної вставки.

Прихований плінтус універсальний і чудово вписується у будь-який інтер’єр. З можливих варіантів декору можна відзначити:

  • Фарбування декоративної вставки в тон стін, підлоги чи дверей;
  • Контрастне фарбування;
  • Тіньовий шов, що утворюється при використанні меншої ширини вставки, ніж канал профілю;
  • Парі стіни, коли в плінтус монтується підсвічування.

Багатство вибору декоративних ефектів означає, що плінтус прихованого монтажу можна використовувати у будь-якому стилі інтер’єру.


0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *