У сучасних інтер’єрах плінтус – деталь досить неоднозначна. З міських квартир класичні накладні плінтуси поступово зникають. Замість них все частіше можна побачити плінтус прихованого монтажу під фарбування або варіанти оздоблення взагалі без плінтусів.

Навіщо взагалі потрібен плінтус

У приватному будинку, що стоїть безпосередньо на землі, особливо якщо будинок досить старий, необхідність цієї деталі не викликає сумнівів. Він маскує стик між стіною та підлогою і перекриває зазор між ними. Із цим непогано справлялися дерев’яні планки. З естетичних міркувань зовнішній бік такої деталі робили фігурною.

Подібне оформлення стиків підлоги та стін досі збереглося у старих будинках. У новій забудові ця деталь обробки виконує інші функції:

  • Частково захищає нижню частину стіни від забруднень та пошкоджень;
  • Приховує нерівні краї настінного та підлогового покриття на стику;
  • Сучасні пластикові моделі з кабель-каналами служать для маскування електропроводки, слабкострумових кабельних комунікацій опалювальних систем.

Однак у перевіреного століттями рішення є суттєві недоліки:

  • Частина декоративної планки, що виступає, заважає присунути меблі впритул до стіни;
  • Плінтус класичної конструкції ускладнює збирання;
  • Виступаючий елемент не завжди відповідає сучасному стилю інтер’єру.

Чи можна обійтися без плінтуса під час ремонту

У більшості сучасних інтер’єрних стилів простежується тенденція відмови від надлишку деталей. Плавний перехід від покриття до покриття стіни можна оформити і без плінтуса. Покриття з ковроліну часто продовжують на стіну, просто прикріплюючи по її низу смужку того самого матеріалу. Аналогічно роблять і з кахлем, розрізаючи плитку на менші фрагменти. Втім, можна полегшити собі завдання і купити плитку меншого розміру в тон для підлоги.

Ці рішення мають право життя. Вони є бездоганними з погляду естетики, але там, де потрібна додаткова функціональність, краще шукати інші варіанти. Комунікації можна приховати під штукатуркою, але вона ускладнить доступ і дуже ускладнить ремонт у разі несправностей.

Сучасні варіанти прихованого монтажу

Модернізований плінтус, якого не видно – матеріал порівняно новий. Він є алюмінієвим профілем складного перерізу, який кріпиться до стіни на етапі чорнової обробки. У перерізі профілю передбачено паз для декоративної планки. Планку вставляють у паз після фінішного оздоблення стін і поверхню плінтуса виявляється нарівні з поверхнею стіни.

На ринку представлені різні моделі, у тому числі – моделі з кабель-каналами та каналами для встановлення підсвічування.

Декоративні планки виготовляються з алюмінію, ДСП, пластику та натурального дерева. Залежно від бажаного декоративного ефекту планку можна підібрати в тон настінному або підлоговому покриттю, контрастно забарвлену або оформити стики тіньовими швами. Для цього планка має бути на кілька міліметрів вужча від паза.

Дуже ефектно виглядають «парячі» стіни. Ілюзія відсутності опори створюється за рахунок підсвічування, прихованого всередині плінтуса.

Відсутність виступаючих елементів декору дає можливість виграти кілька сантиметрів простору по всьому периметру кімнати. І це не дрібниці, особливо для невеликих приміщень:

  1. Ви можете розташовувати меблі до стін, максимально використовуючи корисну площу.
  2. За меблями не накопичуватиметься пил і не заведуться павуки.
  3. Усі комунікації будуть надійно приховані, але водночас легко доступні у разі екстреного ремонту чи модернізації.

У дизайні власного будинку не обов’язково дотримуватись якогось стандарту. Потрібен плінтус прихованого монтажу в інтер’єрі, обирайте варіант, який вам більше до вподоби класичні накладні моделі або якщо взагалі не хочеться морочити собі голову із встановленням цієї деталі – вирішувати лише вам.


0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *