Алюміній чи дерево? Головні переваги алюмінієвого плінтуса

Плінтус встановлюють на фінальній стадії ремонту, щоб інтер’єр мав закінчений вигляд. Дрібні деталі часто мають велике значення. Наприклад, якщо замість класичного дерев’яного або звичного пластикового поставити алюмінієвий плінтус приміщення буде виглядати більш сучасно та стильно.

Навіщо потрібен плінтус

Ця деталь виконує кілька функцій:

  1. Власне декоративну. На вибір покупцям надається величезний асортимент моделей різної ширини, кольору з різною текстурою поверхні.
  2. Маскуючу. Ідеальний стик підлогового покриття зі стіною – явище в галузі фантастики. Плінтус приховує нерівні краї. Багато сучасних моделях передбачені кабель-канали для маскування комунікацій.
  3. Захисну. Плінтус захищає нижню частину стіни від забруднень та випадкових механічних пошкоджень.

Порівняння плінтусів різного матеріалу

На ринку будівельних матеріалів представлені моделі на будь-який смак та гаманець. Пластик, шпон, дерево, МДФ, алюміній – кожен із матеріалів має свої переваги та недоліки.

Алюміній можна назвати найкращим вибором з кількох причин:

  1. Висока міцність. Алюмінієвий плінтус більш стійкий до випадкових механічних пошкоджень порівняно з іншими матеріалами.
  2. Довговічність. Анодований плінтус може бути придатним необмежено довгий період часу. Він несприйнятливий до коливань температури та вологості, йому не шкодить ультрафіолетове випромінювання, він не пошкоджується шкідниками. Швидше за все, міняти його ви будете не раніше, ніж настане час капітального ремонту.
  3. Універсальність. Даний тип плінтуса підходить для приміщень різного призначення, включаючи неопалювані.
  4. Стійкість до засобів побутової хімії. Спеціальний догляд алюмінієвому плінтусу не потрібен, його достатньо протирати від пилу і мити так, як миєте підлогу. Єдиним винятком є ​​абразивні засоби, які можуть зіпсувати поверхню металу.
  5. Згинання за радіусом. Більшість моделей можна гнути для оформлення криволінійних контурів стін або круглих колон.
  6. Установка без фурнітури. При монтажі алюмінієвого плінтуса можна обійтися без сполучної фурнітури, підганяючи відрізки в стик. Єдине, без чого не вдасться обійтись – це торцеві заглушки, якщо у вас встановлені двері прихованого типу.
  7. Різноманітність покриттів. Крім загальновідомих фарбування та анодування доступні й інші варіанти покриттів, у тому числі сатинування, імітація міді та титану.

Різноманітність алюмінієвих моделей

Промисловість випускає алюмінієві плінтуси кількох типів:

  • Накладні;
  • З прихованим кріпленням;
  • Приховані.

Прихований плінтус або плінтус прихованого монтажу під гіпсокартон складається з алюмінієвого профілю та декоративної вставки. У перерізі профілю різних моделей передбачаються кабель-канали для електропроводки та слаботочних кабельних комунікацій.

Плінтус прихованого монтажу дозволяє проявити фантазію. Крім фарбування в тон стіни або імітації продовження покриття для підлоги на стіну, є й інші способи підкреслити периметр приміщення, наприклад, тіньовий шов. Такий шов утворюється, якщо декоративна вставка буде трохи паза в основному профілі.

Ще один дуже ефектний прийом – приховане підсвічування, що створює ілюзію ширяючих стін.

Серед численних модифікацій завжди можна знайти алюмінієвий плінтус, що оптимально підходить для кожної кімнати і практично для будь-якого стилю інтер’єру.


0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *