Плінтус – дещо спірна деталь оздоблення сучасного інтер’єру. Особливо, якщо мова заходить про ванну кімнату. Встановити плінтус прихованого монтажу з МДФ вставкою, вибрати класичну модель або взагалі обійтися без нього – варіантів більш ніж достатньо.
Яким має бути плінтус для ванної
Принципова відмінність ванної від решти кімнат – специфічний мікроклімат і підвищені вимоги до гігієнічності. Вологість не просто вища за середню по квартирі, вона досить часто і швидко змінюється. Приблизно те саме можна сказати і про температуру. Тому вся обробка ванної кімнати повинна бути:
- Вологостійка;
- Стійкою до грибкових ушкоджень;
- Хімічно інертною;
- Міцною.
Основна функція плінтуса для підлоги – захистити стики підлогового і настінного покриття від попадання води.
Вибір цієї деталі інтер’єру зводиться до вибору між двома основними типами конструкції: класичною накладною та прихованою.
Що таке приховані підлогові конструкції
Даний тип захисту стиків підлоги та стін порівняно новий та незвичний. На відміну від накладного, він завжди складається з двох елементів: базового профілю та декоративної вставки. Монтується він теж у два етапи: профіль встановлюють відразу після закінчення чорнового оздоблення стін, а вставки слідують фінальним акордом ремонту.
Базовий профіль плінтуса виготовлений із алюмінію. Це практично ідеальний матеріал для приміщень із складними мікрокліматичними умовами:
- Металева основа міцніша за будь-який інший матеріал;
- Алюміній не корродує за умов високої вологості;
- Плінтус не деформується через перепади вологості та температури;
- Не боїться засобів побутової хімії.
Відповідно такий плінтус дуже довговічний. У перерізі профілю передбачені кабель-канали для проводки. Крім власне естетичності такий спосіб організації комунікацій забезпечує доступ до них для перевірки їх стану або при необхідності екстреного ремонту. У каналах профілю можна розміщувати додаткове підсвічування для футуристичного ефекту «парячих» стін.
Після закінчення монтажу поверхня виробу знаходиться в одній площині зі стіною. Це ще одна безперечна перевага даної моделі, особливо для квартири з малою ванною, де на рахунку кожен квадратний сантиметр. Суцільна поверхня стіни без виступаючих елементів дає можливість розташувати громіздкі предмети інтер’єру до стіни, без зазорів.
Декоративна вставка, що завершує вигляд інтер’єру, виготовляється з різних матеріалів: металу, пластику, МДФ або натурального дерева. Дерево – матеріал, який категорично не рекомендується використовувати для ванної кімнати. Вологостійкі варіанти МДФ теоретично допустимі, проте на практиці вони сильно поступаються довговічністю пластику і металу. Додати в інтер’єр ванної кімнати теплі тони натуральної деревини можна за допомогою сучасних технологій: у продажу є металеві та пластикові вставки з покриттями, що достовірно імітують колір та фактуру природних матеріалів.
Етапи встановлення
Монтаж виконується у два етапи. Базовий профіль кріпиться по периметру приміщення після укладання покриття для підлоги, але до початку фінішної обробки стін. Профіль кріплять до стіни шурупами або на клей, розташовуючи його так, щоб покриття для підлоги обов’язково було під плінтусом на 3-5 мм.
На цьому етапі потрібна майже ювелірна точність вирівнювання стику підлоги та стіни, а також висока точність стикування деталей. Після монтажу базового профілю у порядку, встановленому технологією ремонту виконують електромонтажні роботи та фінішне оздоблення приміщення. Декоративні вставки кріплять в останню чергу.
Прихований плінтус – відмінний вибір для ванної кімнати, який нічим не поступається накладним моделям і навіть перевершує їх за деякими параметрами.
0 коментарів